Kütahyaspor tarihinde derin bir yara bırakan maç!

24 yıl önce Samsun 19 Mayıs Stadyumunda karşılaştığı ve uzatmalarda 2-1 yenildiği rakibi Amasyaspor’u, TFF 3. Lig 2. Hafta maçında 3-0 yenen Belediye Kütahyaspor, moral depoladı.

0
513

24 yıl önce Samsun 19 Mayıs Stadyumunda karşılaştığı ve uzatmalarda 2-1 yenildiği rakibi Amasyaspor’u, TFF 3. Lig 2. Hafta maçında 3-0 yenen Belediye Kütahyaspor, moral depoladı.

1997-98 futbol sezonunda 3. Lig 5. Grupta mücadele eden Belediye Kütahyaspor, bir önceki sezona göre daha başarılı bir grafik çizmiş ve 69 puan toplamıştı. O sezon şampiyon olan Petrol Ofisi’nin ardından ikinci olmuş ve Play-Off müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştı.

14 Mayıs 1998 tarihinde Samsun 19 Mayıs Stadyumunda saat 16.30’da başlayan karşılaşmaya, Kütahya’dan 100 otobüse yakın taraftar gitmişti. Karşılaşmanın normal süresi 1-1’lik skorla tamamlanmıştı.

Maçı, o dönemin ünlü hakemlerinden Ali Uluyol yönetiyordu. Karşılaşmanın uzatma dakikalarında defans oyuncusu Erdoğan Sarıuşak gördüğü kırmızı kartla Kütahyaspor’u 10 kişi bırakıyor ve maçın kaderi ile oynuyordu.

Maçın uzatmalarının ilk bölümünde de skor değişmemişti. İkinci uzatma devresi bitecek ve maç seri penaltı atışlarına kalacaktı. 110’uncu dakikada Amasyaspor’dan Yıldırım Beyazıt Erdoğan, topu Kütahyaspor kalecisi Salih Aydın’ın uzanamayacağı köşeye atınca, karşılaşma 2-1 Amasyaspor’un galibiyeti ile tamamlanmıştı.

2.Lige yükselme karşılaşmasından büyük bir hayal kırıklığıyla ayrılan Kütahyaspor taraftarlarına, 730 kilometrelik dönüş yolu adeta zehir olmuştu.

Aradan geçen 24 yıl sonra, Amasyaspor FK ve Belediye Kütahyaspor adlarıyla yeniden karşı karşıya gelen iki takım, yine tarafsız bir sahada karşılaştı.

Amasyaspor’un kendi sahası sezona yetişmediği için Çorum’da oynanan karşılaşma, bu defa Belediye Kütahyaspor’un 3-0’lık galibiyeti ile sona erdi.

Taraftarlar, “24 yıllık intikam alındı” yorumları yaparken, bu defa evine üzgün dönen Amasyaspor FK takımı oyuncuları, yöneticileri ve taraftarları oldu.

"Baştaş Grup - Renault Dacia"
Aracınızı adresinizden teslim alıp tüm bakımlarını yaparak tekrar adresinize teslim ediyoruz.
"Siz işinize ara vermeyin, aracınız bize emanet"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here